Gramer odaklı mı yoksa konuşma odaklı mı İngilizce öğretiyorsunuz?

Dil becerisinin genelde konuşmak ve iletişim kurabilmek için gerekli olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle öğrencilerimizin konuşma becerilerini geliştirmeyi ana önceliğimiz olarak benimsiyoruz. Ancak tüm becerilerin önemli olduğunu biliyor ve gramer dahil olmak üzere dört dil becerisini de geliştirmenize yardımcı olmak için elimizden gelenin en iyisini yapmayı amaçlıyoruz. Eğitim danışmanlarımız sizlerle gerçekleştirdikleri haftalık değerlendirmeler çerçevesinde, sizlerin gelişim haritanızı oluşturarak daha verimli yol almanıza eşlik etmektedirler.

Sistem nasıl çalışır?

Derslerimiz kurlardan oluşmaktadır. Öğrencilerimiz seviye tespit sınavına girdikten sonra kendilerine uygun olacak şekilde ders saatlerini ve ders programını belirler. Sonrasında ister grup ister özel derslere başlanır. Dil gelişiminin ilerleyişini analiz edebilmek adına her dönem sonu ve ortasında yazılı ve sözlü sınavlar yapılır. Bu sınavlar eğitim danışmanları tarafından değerlendirmeye alınır ve öğrencilerimize eksik olduğu becerilerin geliştirilmesi adına ücretsiz ek dersler verilir.

İngilizce öğrenmek ne kadar sürer?

Oxford Türkiye İngilizce Dil Enstitüsü'nde 12 dönem bitirmeniz şartıyla, İngilizce konuşulan bir ülkede günlük yaşam ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek seviyeye ulaşacaksınızdır. Bununla birlikte, bir yabancı dili öğrenmek aktif bir süreç olup, dil öğreniminde sınırların olmayacağını belirtebiliriz. IELTS gibi uluslararası sınavlara hazırlanmanız veya akademik bir ortamda çalışmanız/eğitim almanız gerekiyorsa farklı içerikli kurslarımızdan faydalanabilirsiniz.

Eğitmenlerimizin Yetkinlikleri

Oxford Türkiye İngiliz Dil Enstitüsü'ndeki tüm eğitmenler, saygın üniversitelerin dil eğitimi alanında ilgili bölümlerinden mezun olmuşlardır. Eğitmenlerimiz çeşitli uluslararası öğretim sertifikalarına sahip olup, İngilizce öğretimi (TEFL) konusunda en az 5 yıllık deneyime sahiptirler.

Neden Oxford Türkiye?

İngilizceyi doğru ve etkili bir şekilde öğrenmenizi sağlamak için en modern ve güvenilir öğretim materyallerini kullanıyoruz. En iyi öğretim ekiplerinden birine sahibiz. Sizi öğrenim süresinde hiç yalnız bırakmıyoruz.